Przegoń raka

II edycja: Bagdad - Rzym

24-07-2021

II edycja: Bagdad - Rzym

Zebrana kwota

100 747,94zł

Z Bagdadu aż po Rzym - to był nasz pomysł na trasę II. Biegu Przegoń raka dla dzieciaka.

24 lipca 2021 r. wystartowaliśmy z Bagdadu, by 30 lipca 2021 r. dobiec do Rzymu. Pokonaliśmy 900 km w 7 dni, by przegonić raka u najmłodszych. Zrobiliśmy to bez przekraczania granic. Bagdad, Wenecja, Paryż i Rzym - takie miasta w Polsce odwiedzaliśmy, biegnąc dla małych wojowników, aby dać im szanse na badania ratujące życie. Zrobiliśmy to, aby pokazać jak ważna jest profilaktyka onkologiczna.

Beneficjentem II edycji naszego biegu charytatywnego była Fundacja Iskierka z Chorzowa.

Przekraczaliśmy granice własnej wytrzymałości, aby powiedzieć STOP nowotworom u dzieci, jaki był tego finał? Zebraliśmy 100 747, 94 złotych

Część tych środków została przeznaczona na sfinansowanie profilaktycznych badań USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin, pod kątem diagnostyki nowotworowej w rybnickim przedszkolu, gdzie zostało przebadanych 376  dzieci. Niestety pandemia i co za tym idzie niedobór lekarzy radiologów uniemożliwił nam przeprowadzenie badań w centralnej Polsce. Pozostała kwota, czyli ponad 60 000 złotych, została przeznaczona na zakup pulsoksymetru, kardiomonitora i dwóch skanerów naczyń krwionośnych dla Oddziału Dziecięcego w Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym.

Rekomendacja

Jolanta Czernicka-Siwecka

Prezes Fundacji Iskierka

„Gdyby zapytać ludzi z czym kojarzy się sportowiec, to przypuszczam, że pierwsze dwa skojarzenia byłyby wokół wytrwałości i determinacji. “Przegoń raka dla dzieciaka” łączy te dwie cechy, a dokładnie ci ludzie. Przebiegając setki kilometrów, zmagając się z swoimi słabościami, codziennie pokazywali co to znaczy wytrwałość. Determinacja pomagała nam też w okresie pandemii, kiedy wiele razy trzeba było zmieniać plany, bo sytuacja nie pozwalała na wiele naszych działań. Dziś wspólnie świętujemy zakończenie wspólnego projektu, który przyniósł wiele dobrego. Zawsze powtarzam, że w zespole jest największa siła. Dziękuję Wam za rok przygody, wytrwałości i determinacji w Przeganianiu Raka dla Dzieciaka”

Zdjęcia z przeprowadzonej akcji