Przegoń raka

Stowrzyszenie Przegoń Raka dla Dzieciaka

Założyciele

Rafał Hawel

Rafał Hawel

Poznaliśmy się podczas ekstremalnych biegów przez piaski Sahary i skały Kaukazu. Teraz chcemy przekuć naszą pasję i pokonane kilometry na złotówki, które pomogą dzieciom w ich ekstremalnych zmaganiach z chorobą nowotworową. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc tym dzieciom i ich rodzinom. Bo przecież dziecko nie powinno walczyć samo. Powinniśmy dać mu siłę, nadzieję i wsparcie, jakie tylko możemy.

Małgorzata Hawel

Małgorzata Hawel

Sami jesteśmy rodzicami i chcemy przywracać rodzicom chorych dzieci wiarę w dobro i poczucie, że nie są sami. Docieramy do osób, które pomaganie mają wpisane w swoje DNA, lubią robić coś "dla sprawy". To takie naturalne, że pragniemy zobaczyć uśmiech na twarzy każdego dziecka i nie wyobraźmy sobie, żeby cierpiące na chorobę nowotworową nie mogło cieszyć się życiem. Chcemy, aby te dzieci miały szansę na powrót do szkoły, na zabawy z przyjaciółmi i realizowanie swoich marzeń.

Więcej o nas

Stowarzyszenie "Przegoń raka dla dzieciaka" to ludzie zaangażowani w pomaganie i propagowanie idei pomagania przez sport. Pomysł biegu i akcji narodził się w maju 2020 r. w głowie Rafała Hawla - długodystansowego biegacza oraz obecnie Prezesa Stowarzyszenia Przegoń raka dla dzieciaka. Pandemia ograniczyła liczbę zawodów i aktywności sportowych, dlatego Rafał zaprosił przyjaciół - biegaczy amatorów - do ultra trudnego biegu w celu charytatywnym. Po sukcesie sportowym i finansowym biegu z Zakopanego na Hel, uczestnicy postanowili kontynuować szlachetny cel, czyli pomaganie przez bieganie. Aby pomagać dzieciom z chorobą nowotworową w walce o zdrowie i życie postanowiliśmy założyć Stowarzyszenie "Przegoń raka dla dzieciaka".

Biegi organizowane przez nas, podczas których zbieramy fundusze dla dzieci chorych onkologicznie mają ekstremalny charakter, ponieważ rak to również ekstremalna sytuacja. Nasze charytatywne akcje biegowe to także okazja do zwrócenia uwagi społeczeństwa na problem chorób nowotworowych u dzieci i mobilizacji do pomocy. Te akcje to nie tylko pomoc finansowa, ale także wyraz solidarności i współczucia dla tych, którzy borykają się z chorobą nowotworową.

Jesteśmy tu po to, aby pomagać. Jesteśmy po to, by dzielić się tym, co potrafimy najlepiej i wspierać tych, którzy toczą największe bitwy. To dzieci są prawdziwymi bohaterami tej historii - to ich głos i potrzeby są tutaj najważniejsze. Nasze ekstremalne wyzwania przebiegnięcia setek kilometrów jest odważne, ale prawdziwa odwaga to codzienna walka o zdrowie i życie. Każdy kilometr, każda godzina biegu i każda metą to hołd dla małych wojowników. To te dzieci są naszą największą inspiracją. 

NIe potrafimy leczyć, nie potrafimy czarować, ale potrafimy biegać i przez to bieganie pomagać.

Kibicują nam!

Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski

Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski

Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki

Paweł Fajdek

Paweł Fajdek

Robert Karaś

Robert Karaś

Artur Siódmiak

Artur Siódmiak

Czesław Mozil

Czesław Mozil

Rafał Królikowski

Rafał Królikowski

Bartosz Jurecki

Bartosz Jurecki